Hakkımda

Kitaplarla ilgilenmek, keyiflidir. İlim ve kültürle alakadar olmak tok adamın işidir.

BLOGU NEDEN AÇTIM?

Çocukluk zamanlarımdan beri tarihe ve kitaplara karşı ayrı bir ilgim olmuştur. Bu ilgi beni en nihayetinde Tarih bölümünde yüksek lisans yapmaya teşvik etti. Bu süreçte aynı zamanda -evveliyatı da olmakla beraber- sahafta da çalıştım. Yüzlerce kitap elimden geçti. Nadir ve kıymetli eserlere karşı ilgim arttı. Maddî sebeplerden ötürü pek çok kez oluşturduğum kütüphanemi dağıttım. Askerlik vazifemi yerine getirdikten sonra ikinci el kitap ticareti ve sahaflık da yapmaya çalıştım. Ne yazık ki işin ticari boyutu korona salgını vesilesiyle sekteye uğradı. Tivitır (Twitter) sosyal medya hesabımı da aktif kullanmaya çalışarak kitap ve film tanıtımları yapmaya başladım. Maalesef 280 karaktere izin veren bu platformda çok fazla yazmak mümkün değil.  En sonunda, eskilerin kitâbiyat dediği, bizim bibliyografya dediğimiz kitap tanıtımıyla alakalı bir blog açmaya karar verdim. Aslında bunun için oldukça da geç kalmışım diyebilirim.

Bu blogda yapacağım tanıtımlarda önceliğim  eski, nadir ve antika kitaplar ile efemeralardır. Kimi zaman eski gravür ve fotoğraflar da ekleyeceğim . Kaynaklarım ise her şeyden önce akşamları sık sık kontrol ettiğim geçmiş dönemlerin müzayede katalogları başta olmak üzere, sahafta çalışırken ve kitap ticareti yaparken deftere kaydettiğim yazılarım ile yüksek lisanstayken okuduğum ve not aldığım kitaplardır.

İkinci olarak hoşlandığım müzik türlerine ait albüm, plak ve kasetler hakkında tanıtım yapacağım. Üçüncü olarak ise sinema paylaşımlarım olacak. En son olarak da bir oyuncu/gamer olarak hoşuma giden oyunlara dair tanıtımlara yer vereceğim. 

Umarım zikrettiğim konularda ilgilenenler keyifle okur, takip ederler. 
Saygılarımla.

%d blogcu bunu beğendi: