Chuck Norris: Karate Kommandos

Cartoon Spinoffs – Chuck Norris: Karate Kommandos | Frantic Planet ...

1980’lerde dönemin ünlü televizyon dizilerinin çizgi-animasyon dizileri de popülerliğini koruyordu. (MR. T, The Dukes gibi) Bu sıralarda ünlü aktör Chuck Norris de kendi çizgi-animesini yapmıştır.

Intro (Giriş) kısmı https://www.youtube.com/watch?v=vxKwp7h7iak

Chuck Norris: Karate Kommandos, 1986’da televizyonda gösterime girmiştir. [15-19 Eylül ] Her biri 30 dakikalık sadece 5 bölüm yayınlandı. Chuck Norris’in kurgu karakteri, Amerikan hükümetiyle beraber çalışan “Karate Komandoları” adlı bir gurubun liderliğini yapmaktadır. Bu teşkilatın düşmanı da VULTURE[Akbaba] adlı bir organizasyondur. Bunların da lideri sağ kolu robotik olan Claw(Pençe) ve yardımcısı Süper Ninja’dır.

Her bölümün girişinde Chuck Norris, spor salonunda kısa bir konuşma yapar. Bölüm sonunda ise o bölümden çıkarılan dersleri anlatır.

1987’de vhs ; 2011’de ise dvd formatında piyasaya çıkmıştır.

Karate Komandos ekibi. Soldan sağa:

Chuck Norris (kendisi seslendirmiştir) gurubun lideri. Kimo-Samuray savaşçısı. Tabe-Sumo güreşçisi. Pepper-Teknik işlerde uzman. Too Much: Chuck Norris’in vesayetindeki bir çocuk. Reed-Chuck Norris’in çırağı ve Pepper’ın kardeşi

Chuck Norris: Karate Kommandos The Complete Series DVD Review ...

VULTURE EKİBİ: Claw ve Süper Ninja

BÖLÜMLER

1- Deadly Dolphin (Ölümcül Yunus):

Deadly Dolphin (1986)

Chuck Norris ve arkadaşları, Dr.Sanford adlı bir bilim adamına, suyun oksijene dönüştürülerek insanların su altında nefes almasını sağlayacak deneysel ekipmanı test etmelesine yardımcı oluyorlar. Claw ise Super Ninja ve Angelfish adındaki kadın suikastçıyı Dr.Sanford’u kaçırmaya ve çalıştığı deniz laboratuvarına girmekle görevlendirir. Karate Kommandos ekibinin görevi Doktoru ve laboratuvarı korumaktır.

2- Target: Chuck Norris (Hedef: Chuck Norris)

RetroDaze - Article

Claw, Chuck Norris’in başına bir ödül koyar. Aynı zamanda Chuck Norris’in yerine birini koyarak, Nato savunma sistemleri bilgisayarının çipini çalmakla görevlendirir. Süper Ninja, Too Much’ı kaçırır. Chuck Norris hem çırağını kurtarmak zorundadır hem de çipi.

04b

3-Terror Train (Dehşet Treni)

Chuck Norris, askerî bir üsse trenle nakledilecek gizli bir lazer silahı korumakla görevlendirilir. Claw ise bu silahı çalmak için Süper Ninja’yı gönderir. Süper Ninja, treni patlatacaktır. Chuck Norris’i ise zorlu anlar beklemektedir.

4-Menace from Space (Uzaydan Gelen Tehdit)

MENACE IN SPACECN1 (Chuck Norris and the Karate Kommandos): Taft ...

Chuck Norris ve ekibi uzaya fırlatılacak bir roketle ilgili Claw’un planlarına dair generali bilgilendireceklerdir fakat geç kalmışlardır. Claw, mekikle birlikte uzaya gitmiştir. Daha da kötüsü, uzay mekiğinde bir şehri yok edebilecek çapta bir füzyon silahı bulunmaktadır. Norris ve ekibi Claw’u durdurmak üzere yola çıkar.

5-Island of the Walking Dead (Yürüyen Ölüler Adası)

Cartoon Spinoffs – Chuck Norris: Karate Kommandos | Frantic Planet ...

Claw, ABD’ye ait bir uyduyu düşürüp, onu tekrar programlayarak ülke genelindeki askerî üsleri ele geçirmek için plan yapmıştır ve bundan başkanın haberi olur. Claw’u engellemek için Chuck Norris’i görevlendirir. Fakat Süper Ninja, Norris ve ekibini oyalayacaktır. Düşen uyduyu bulmak için Vodoo adasına giden Karate Kommandos üyelerini burada sürprizler bekleyecektir.

Yayınlandığı dönemden itibaren oyuncakları da piyasaya çıkmıştır. https://www.youtube.com/watch?v=gZuow2hv6xs

Ocak-Temmuz 1987’de 4 sayı çizgi romanı da çıkmıştır.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: